Album na zdjęcia

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedy byłeś mały siadałeś z rodzicami czy znajomymi i na rodzinnych spotkaniach przeglądaliście razem niejeden album fotograficzny, w którym uwiecznione zostały różne wydarzenia z waszego życia. Te ważne, jak ślub czy chrzciny, jak i te mniej spektakularne, jak spacery po lesie w słoneczny dzień w gronie najbliższych.


album na zdjęciaTakim przeglądaniom zdjęć często towarzyszy wspominanie anedgotek i długie rozmowy o tym, jak było wtedy i kto lepiej pamięta szczegóły. Jest to miły sposób spędzania czasu, któremu towarzyszy dużo radości. Tradycyjny album na zdjęcia to najprostszy sposób, żeby przenieść się na chwilę w przeszłość. Co więcej, album fotograficzny w ładnej oprawie jest bardzo ładną dekoracją pokoju; a że rzadko kiedy zdarza się, żebyśmy posiadali tylko jeden tradycyjny album na zdjęcia, tylko raczej cały rządek, to stanowi to ciekawy sposób dekoracji półek czy szafki.


Niestety, coraz mniej osób wywołuje zdjęcia  i umieszcza je w albumach. Fotografia cyfrowa, a potem mobilna wyparła analogową. Jest ku temu wiele powodów, między innymi to, że zdecydowanie łatwiej i szybciej jest zrobić setki zdjęć komórką i potem wykasować te nieudane, niż czekać na konkretny moment, oświetlenie i dbać o to, żeby zrobić jedno, ale dobre zdjęcie, jak to było w przypadku fotografii analogowej. Dzielimy się z nimi na różnych mediach społecznościowych - na Facebooku, Instagramie czy Snapchacie, ale "lajki' i komentarze nie zastąpią prawdziwych interakcji, jakie miały miejsce, kiedy siada się z najbliższymi na kanapie i przegląda wspólnie zdjęcia. Żyjemy coraz szybciej i widać to również w przypadku fotografii i celebrowania wspólnego wspominania ważnych momentów.


tradycyjny album na zdjęciaSzkoda, bo kiedy robimy zdjęcia głównie telefonem, rzadko kiedy zapisujemy je w jednym miejscu - czesto porozrzucane są po różnych folderach i trudno jest potem połączyć sekwencje w jakąś logiczną całość. Jeszcze rzadziej decydujemy się na wywołanie takich zdjęć. Warto zastanowić się, czy dla odmiany nie byłoby miło wywołać zdjęcia z ostatnich wycieczek, spróbować przypomnieć sobie jaką trasę wybraliśmy, co dokładnie i kiedy zobaczyliśmy i jak się wtedy czuliśmy. Kupić tradycyjny album na zdjęcia i przypomnieć sobie jak to było kilkanaście lat temu.

 

Może wywoływanie zdjęć ma w sobie na tyle uroku, żeby powrócić do tej starej metody?

 

Atrakcyjne albumy na wklejane zdjęcia oferowane są na stronie https://www.foto-projekt.com.pl/?album-na-zdjecia

Script logo